CHP, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk'taki şehit cenazesinde uğradığı saldırının detaylı görüntülerini yayınladı.

436 izlenme2019-04-29 01:15:47
Reklamlar
CHP İnceleme Komisyonu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan linç girişimi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Komisyon, bugün linç girişimiyle ilgili derledikleri görüntüleri paylaştı. 

Görüntülerde Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesine geldiği an, Çubuk Kaymakamı'nın kendisini karşılaması yer alıyor. 

Cenaze namazı sırasında Kılıçdaroğlu'nun öncü korumasının saf tuttuğu ve CHP liderine yer gösterdiği anlar görülüyor.

SALDIRI ANINDA NELER YAŞANDI

Komisyonun paylaştığı görüntülerde, Kılıçdaroğlu'nun şehit babasının elini sıkmasının ardından, sırada bulunanların elini sıktığı ancak AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin'in Kılıçdaroğlu'nun uzattığı eli sıkmadığı anlaşıldı. 

CHP İnceleme Komisyonu'nun paylaştığı videoda, kitleyi kışkırtan provokatörler de gösterildi. CHP liderine saldırının çeşitli açılardan görüntülerinin de yer aldığı videoda, Kılıçdaroğlu'nun tutulduğu evin çatısında demir sopalı kişilerin beklediği görüldü. 

YOLU KAPATMAYA ÇALIŞANLAR

CHP liderinin makam aracının taşlandığı anların da yer aldığı videoda, Kılıçdaroğlu'nun evden çıkamaması için kol kola girenler ve yolu kapatmaya çalışanlar da yer aldı. 

Videoda Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya'nın kitleye yönelik "Eğer burada birine zarar verecekseniz önce beni ve buradaki görevlileri linç edecekseniz. Bunu mu yapacaksınız" dediği görüldü.

Görüntülerde Kılıçdaroğlu'nun köyden çıkmasının ardından gazlı müdahalenin olduğu anlar yer aldı. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çalışana Hakaret Eden Kadın Yolcunun Dönüş Bileti İptal Edildi Yumuşak Eller İçin Ne Yapmalıyız? CHP, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk'taki şehit cenazesinde uğradığı saldırının detaylı görüntülerini yayınladı. Hey Onbeşli türküsünün hazin hikayesi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AK Parti İzmir'de de Seçim Sonuçlarına İtiraz Etti