Esenyurt'ta 25 bina boşaltıldı

1263 izlenme2019-04-26 10:40:31
Reklamlar
Esenyurt'ta, yolda çökmeler meydana gelirken bir apartmanda çatlaklar oluştu. Olay nedeniyle çevredeki binalar boşaltıldı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, "25 bina boşaltıldı" dedi.

Çatlaklar ve çökme nedeniyle trafiğe kapatılan Orhan Gazi Caddesi'nde, AFAD, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile belediye ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

Çalışmaların koordineli şekilde sürdürülebilmesi için olay yeri yakınındaki Şair Fevzi Kutlu Kalkancı İlkokulu'nda kriz masası kurulurken, çevredeki bazı binalar da tedbir amaçlı tahliye edildi.

Polis ekipleri herhangi bir aksaklık yaşanmaması için bölgede güvenlik önlemi aldı.

VALİLİK: ESENYURT'TA YOLDA VE 9 KATLI BİNADA ÇATLAKLAR OLUŞTU

İstanbul Valiliği'nden Esenyurt'taki olayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, "Güzelyurt mahallesi Orhangazi Caddesi'nde ve cadde üzerindeki 9 katlı bir binada meydana gelen çökme ve çatlaklar sebebiyle yol trafiğe kapatılmış olup bina da tedbir amacıyla tahliye edilmektedir. Olay mahallinde AFAD, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve ilgili kurumlarımızın teknik ekipleri gereken tedbirleri almaya başlamıştır" denildi.

ESENYURT BELEDİYE BAŞKANI: 25 BİNA BOŞALTILDI

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, ilçede bir caddede meydana gelen çatlaklar nedeniyle, "25 bina boşaltıldı" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DSP'nin CHP Eleştirisi İstifa Getirdi Yaşar Okuyan: Devlet Bahçeli yoksa senin kasetin mi var da Erdoğan'a teslim oldun? Whatsapp mesajlarında Süleyman Soylu'nun bu görüntüsü paylaşılıyor... "Bu bomba patlayacak" Erdoğan'a kendi seçmeni bile inanmadı: Sıfıra düşer

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Depremden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler