Olay yaratacak görüntüler! 'AKP'liler oy torbalarını kaçırıyor'

1497 izlenme2019-04-15 07:18:55
Reklamlar
Gaziantep'te 31 Mart seçimlerinde Nurdağı Belediye Başkanı seçilen AKP'li Ökkeş Kavak'ın seçimi 'hile' yoluyla aldığı iddia edilirken oy çuvallarının çalındığı ileri sürüldü.

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde, AKP'li Ökkeş Kavak'ın, seçimleri Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) elinden "hile" yoluyla aldığı iddia edildi. Nurdağı'nda, AKP'li Kavak 8 bin 873 oy alırken, BBP'li Hasan Dilek ise, 8 bin 585 oy aldı.

ÇUVALLAR YIRTILDIĞI İDDİASI

Ancak BBP'liler çok kritik iddialarda bulunuyor...

Odatv'den Hakan Erol'un haberine göre, BBP'liler, yaklaşık 1700 oyla önde oldukları sırada, polislerin devreye girdiğini, sandık başlarında görevlilerin dışarı çıkarıldığını, sandık çuvallarının akşam 17.00'dan sonra değil, 23.00 dolaylarında Seçim Kurulu'na getirildiğini iddia etti. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Hasan Dilek, 3 çuvalın açık, 2 çuvalın ise yırtıldığını tespit ettiklerini belirtti ve konuyla ilgili olarak tutanak tuttuklarını aktardı.


'AK PARTİLİLER OYLARI KAÇIRIYOR'

Ayrıca, daha önce AKP'den aday adayı olan Şehmus Kaya'nın sandık başkanı da olduğunu ifade eden BBP'li Dilek, kanuna göre bunun yasal olmadığını belirtti. Şehmus Kaya'nın usulsüz oy kullandırdığını da ileri süren Hasan Dilek, Şehmus Kaya hakkında sandık görevlilerinin tutanak tuttuğunu da ifade etti.

Seçimlerin yenilenmesi ve iptali yönünde YSK'ya itirazda bulunan BBP'li Dilek, konuyla ilgili olarak gerekli fotoğraf, belge ve videoları da sundu.

Birçok sandıkta usulsüzlüğe işaret edilen başvuruda, seçim torbalarının da 80 AAH 089 no'lu plakayla kaçırıldığı iddia edildi.

Ancak, BBP'nin yaptığı başvuruyu değerlendiren YSK, BBP'nin talebini 'yeterli delil' olmadığını gerekçe göstererek reddetti.

Öte yandan, seçim gecesi emniyet güçlerinin kışkırtıcılık yaptığını belirten BBP'li Dilek'in paylaştığı görüntülerde, "AK Partililer oy torbalarını kaçırıyor" bağırışlarıyla beraber, emniyetin BBP'lilere müdahelesi de fark ediliyor.

Kaynak: Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tespih Çeşitleri ve Faydaları İYİ Parti'li Yavuz Ağıralioğlu'ndan Ezber Bozan 'Beka' Konuşması Ekrem İmamoğlu Twitter'dan Çağrı Yaptı CHP, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk'taki şehit cenazesinde uğradığı saldırının detaylı görüntülerini yayınladı.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Meral Akşener'den AKPli vekile sert tepki